Care este sage kotsenburg dating. Snow-board la Jocurile Olimpice de iarnă din 2014

Din aceeaşi categorie:. Citiți aici povestea româncei susținută la Soci de familie După o ceremonie de deschidere grandioasă, Jocurile Olimpice intră de azi puternic în acțijnue. Cea mai bună clasare a biatlonistului român în acest sezon a fost un loc 48 la Oestersund Suedia , în prima etapă de Cupă Mondială. Norvegianul a câștigat proba de sprint de la biatlon. Este adevărat, marii favoriți încă nu au ajuns în acest punct. Chiar dacă Bobrova și Soloviev s-au clasat pe locul 3, Rusia conduce în clasamentul general cu 27 de puncte, cu unul mai mult decât echipa Canadei.

std dating apps

Sportivul american Sage Kotsenburg a devenit primul campion olimpic la Jocurile de la Soci Rusiasâmbătă, după ce s-a impus în proba de slopestyle Share Sportivul american Sage Kotsenburg a devenit primul campion olimpic la Jocurile de la Soci Rusiasâmbătă, după ce s-a impus în proba de slopestyle din cadrul concursului de snowboard, cu 93,50 de puncte.

Norvegianul Ole Einar Bjoerndalen a cucerit medalia de aur în proba de sprint din cadrul concursului de biatlon de la Jocurile Olimpice de la Soci, cu timpul de 24 min.

ne întâlnim încă

Olandezul Sven Kramer foto a cucerit medalia de aur, la fel ca înîn proba de m din cadrul concursului de patinaj viteză de la Jocurile Olimpice de la Soci, fiind cronometrat sâmbătă cu timpul de 6 min. Medaliile de argint şi de bronz au revenit compatrioţilor săi Jan Blokhuijsen, la 4 sec. Norvegianca Marit Bjoergen şi-a păstrat sâmbătă titlul de campioană olimpică la schiatlon în cadrul concursului feminin de schi fond de la Jocurile Olimpice de la Soci, pe parcursul complexului Laura, cu timpul de 38 min.